O firmie
Produkty
Kontakt

Aktualności

Oferta zatrudnienia

Zapraszamy do współpracy fachowców, którzy chcą prowadzić zajęcia na studiach podyplomowych z dziedzin takich jak: pedagogika, psychologia, socjologia, filozofia i inne.

Prosimy przesyłać CV na adres e-mail: kolegiumnt@o2.pl
2017-06-01

Dane firmy

ul. Szpitalna 4
34-400 Nowy Targ
woj. małopolskie
powiat Nowy Targ

tel: 51 310 89 99


Firma poleca

Firmę polecają

Subskrypcja

Informacje o produkcie

Rozmiar czcionki: A A A

Studia podyplomowe: Mediacje rodzinne, oświatowe i rówieśnicze

Studia podyplomowe: Mediacje rodzinne, oświatowe i rówieśnicze
1800.00 zł /semestr
Opis:
CHARAKTER STUDIÓW

Studia podyplomowe Mediacje rodzinne, oświatowe i rówieśnicze mają charakter kwalifikacyjny i przygotowują uczestników do pełnienia roli profesjonalnych mediatorów w zakresie spraw rodzinnych oraz karnych (dla dorosłych i nieletnich), przy spełnieniu warunków sformułowanych w ustawie z dnia 28 lipca 2005 r. o zmianie ustawy Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw, Rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości z 13 czerwca 2003 r. w sprawie postępowania mediacyjnego w sprawach karnych, Rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości z 18 maja 2001 r. w sprawie postępowania mediacyjnego w sprawach nieletnich. Słuchacze zdobędą wiedzę o współczesnej rodzinie, podstawach psychologii i aspektach prawnych mediacji a przede wszystkim umiejętności praktyczne w zakresie przeprowadzania postępowania mediacyjnego w sprawach rodzinnych.

CEL STUDIÓW I ZAKRES TEMATYCZNY

Słuchacze nabędą niezbędną wiedzą i umiejętności z mediacji, które dają przygotowanie do bycia profesjonalnym mediatorem w różnego rodzajach mediacji. Słuchacze poznają techniki mediacyjne, pozwalające na łatwiejsze porozumiewanie się w życiu codziennym, prywatnym, jak i zawodowym, metody diagnozy konfliktu, otwartej komunikacji prowadzącej do rozwiązywania konfliktów i problemów.
Absolwenci studiów podyplomowych zdobędą również wiedzę dotyczącą komunikacji interpersonalnej oraz umiejętności konstruktywnego rozwiązywania konfliktów przy pomocy negocjacji i mediacji, jak również prowadzenia konsultacji społecznych, zespołów rozwiązujących ważne problemy lub podejmujących kontrowersyjne decyzje.

WYBRANE TREŚCI REALIZOWANE W TOKU STUDIÓW

 • Negocjacje - teorie, strategi, taktyki i etapy
 • Podstawowe kompetencje psychologiczne mediatora i negocjatora
 • Praca mediatorów - techniki, zasady, reguły współpracy
 • Uregulowania prawne mediacji z nieletnim sprawcą czynu karnego i UPN
 • Elementy prawa oświatowego
 • Mediacje rówieśnicze - symulacje - studium przypadku

 • ADRESACI STUDIÓW

  Studia są przeznaczone dla absolwentów wyższych uczelni zainteresowanych uzyskaniem zawodu mediatora lub dodatkowych kwalifikacji obejmujących rozwiązywanie konfliktów i negocjacje w zawodzie obecnie wykonywanym.

  Studia skierowane są przede wszystkim do kadry pedagogicznej, nauczycieli, wychowawców, pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych, kuratoriów oświaty oraz placówek szkolnych, wychowawczych, oświatowych i resocjalizacyjnych, rodziców i pracowników samorządów lokalnych.

  CO ZYSKUJESZ

  Słuchacze poznają mechanizmy powstawania i rozwiązywania konfliktów, techniki procedury mediacyjnej, taktyki mające na celu minimalizację ryzyka, a także sposoby prowadzenia sesji mediacyjnych. Absolwenci posiądą również umiejętności analizy i diagnozy konfliktu oraz kompetencje prawidłowego przygotowania dokumentacji związanej w postępowaniem mediacyjnym. Studia przygotowują do pełnienia roli profesjonalnych mediatorów. Program studiów realizuje standardy szkolenia mediatorów. Ukończenie studiów nadaje uprawnienia do samodzielnego prowadzenia mediacji i ubiegania się o wpis do Sądu Okręgowego na listę mediatorów sądowych.

  ORGANIZACJA STUDIÓW

  Czas trwania: 2 semestry (310 godzin zajęć)
  Tryb studiów: tradycyjny
  Limit miejsc: 30 osób

  Warunki ukończenia studiów:
 • zaliczenie przedmiotów w toku studiów,
 • portfolio,
 • rozmowa dyplomowa.

 • Kontakt:
  tel: 51 310 89 99
  e-mail: kolegiumnt@o2.pl
  www.kpss.mikrowitryna.pl
  www.uns.lodz.pl
  Kolegium Pracowników Służb Społecznych
  tel: 51 310 89 99
  O firmie   |   Produkty   |   Kontakt
  Mikrowitryna.pl - wykonanie eball - Strona www Twojej firmy.
  Recepcja OnLineGazeta Biłgorajska